wigor-targi.comwigor-targi.com

ZOO-BOTANICA 2011

W dniach 2-4 września w Centrum IASE przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się jubileusz 10-lecia Targów i Wystawy Zoologiczno – Botanicznej ZOO-BOTANICA.
 
ZOO-BOTANICA kolejny raz zgromadziła prawie 160 wystawców z branży zoologicznej i botanicznej, a liczba odwiedzających przekroczyła 15 tysięcy. Zaprezentowano ofertę z dziedziny karmy, akcesoriów i usług dla psów i kotów, akwarystyki, terrarystyki,  produkty dla ptaków i małych gryzoni oraz aranżacje ogrodow. Obok wiodących polskich firm zoologicznych udział w targach wzięli również hodowcy, stowarzyszenia i fundacje.
Tegoroczna edycja obfitowała w wystawy i nowe konkursy dla zwiedzających. Dzięki Honorowemu Patronatowi Rektora wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego Pana Prof. Romana Kołacza odbył się panel weterynaryjny –  interesujący cykl wykładów z udziałem specjalistów w dziedzinie weterynarii.
W ramach  FESTIWALU PSA I KOTA po raz dziewiątyodbył się konkurs na Najsympatyczniejszego Psa i Kota Nierasowego, ponadto wybraliśmy Top Model Psa i Kota, a także opowiadanie o najbardziej bohaterskim superpupilu. Nasi specjaliści przygotowali prezentacje psów rasowych, pokazy agility i posłuszeństwa, strzyżenia oraz prezentacje legowisk oraz gadżetów dla czworonogów. Wolontariusze z organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami przygotowali pogadanki dotyczące adopcji bezdomnych psów i kotów, lekarze weterynarii udzielali fachowych porad i wskazówek dotyczących ich pielęgnacji i wychowania. Dzięki zaangażowaniu pracowników wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dziesięcioro podopiecznych Schroniska znalazło dom.
Po raz pierwszy w tym roku stworzyliśmy dodatkową przestrzeń marketingową dla przedstawicieli branży zoologicznej  - Strefę Prezentacji Nowości, w której każdy mógł się zapoznać z rynkowymi nowościami naszych wystawców.
Na miłośników akwarystyki czekała druga edycja Otwartych Mistrzostw Krewetek, a także IV Ogólnopolski Konkurs na Najciekawsze Akwarium Targów, w którym o główne nagrody walczyło ponad 30 zbiorników – słodkowodnych, morskich, oraz te prezentujące ryby z jezior Tanganika i Malawi.  Eksperci radzili, jak założyć akwarium oraz karmić ryby, by były piękne i zdrowe. Pasjonaci gadów i płazów mogli obejrzeć bogatą ekspozycję tych zwierząt, zaprezentowano również rzadkie gatunki owadów. Nasi wykładowcy przygotowali prelekcje na temat hodowli, a także podpowiedzieli, jak walczyć z arachnofobią. Ponadto odbył się II Ogólnopolski Konkurs na Najciekawsze Terrarium Targów.
Odwiedzający mogli również obejrzeć wystawy kotów rasowych, małych gryzoni: fretek, myszy i szczurów rasowych, świnek morskich, a także ptaków i roślin owadożernych.
Miłośnicy roślin mogli podziwiać piękne aranżacje ogrodowe w ramach tzw. Zielonej Krainy, a także zrobić zakupy na Wielkim Kiermaszu Ogrodniczym pod Iglicą.
Więcej informacji na temat targów – statystyki, fotorelację, wyniki konkursów i wystaw znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz na facebook.com/ZooBotanica.
Już dziś zapraszamy do udziału w targach ZOO-BOTANICA 2012, które odbędą się w odrestaurowanej Hali Stulecia we Wrocławiu we wrześniu przyszłego roku!
 
 

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl