Program Targów
TEGO JESZCZE NIE BYŁO!
Przez środek Hali Stulecia przepłynie najprawdziwsza rzeka o rwącym nurcie. Po raz pierwszy odwiedzający nasze targi będą mogli oglądać Ogród Japoński- otoczone drzewkami bonsai i stylizowanymi lampami oczko wodne, a w nim- pływające ryby koi.
Poza odbywającymi się co roku wystawami i prezentacjami zwierząt (kotów, psów, ptaków) w tym roku pojawią się po raz pierwszy świnki i szczury rasowe, a także- i będzie to pierwszy taki pokaz w Polsce- myszoskoczki. Dodatkowo, każdy, kto wyrazi chęć zaopiekowania się bezdomnym kotem lub psem, będzie mógł zaadoptować zwierzaka na naszych targach w ramach akcji „Punkt Adopcyjny”.
ATRAKCJE TARGÓW:
· Wystawa Akwarystyczna, a w jej ramach: Konkursu na Najciekawsze Akwarium Targów- ponad 40 akwariów słodkowodnych i morskich; prezentacja najpiękniejszych dyskowców w Polsce; ekspozycja akwariów zaaranżowanych przez Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystyczne; oferta wiodących polskich firm akwarystycznych; rzadkie i piękne gatunki ryb.
· Wystawa Terrarystyczna: ponad 40 terrariów- krokodyl (odmiana- Kajman), afrykańska żaba byk, pyton tygrysi (długość- 3m), czarna wdowa, afrykańskie jeżyki uszate, łyse szczury , a ponadto: tarantule, ptaszniki, skorpiony, boa dusiciele (min. albinos), jaszczurki, gekony lamparcie (odmiany standardowe i barwne), liśce i straszki, modliszki.
· Prezentacja Psów Rasowych (Polski Związek Kynologiczny o/Wrocław)
· Wystawa Owczarka Staroniemieckiego Długowłosego (Klub Owczarka Staroniemieckiego Długowłosego) 14.09 (niedziela)
· Prezentacje Kotów Rasowych: ponad 100 kotów rasowych: dwie duże ekspozycje ciekawych, pięknych kotów rasowych, również rzadko spotykane gatunki, m.in. burmilla, sfinks, kot brytyjski(Feline Club Vratislavia oraz Cat Club Wrocław)
· Wystawa Fretek (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Fretek)
· Klubowa Wystawa Myszy Rasowych (Polski Związek Hodowców i Miłośników Myszy Rasowych- POLISH MOUSE CLUB) 13.09 (sobota) i 14.09 (niedziela)
· Wystawa Szczurów Rasowych (Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych) 13.09 (sobota) i 14.09 (niedziela)
· Wystawa Świnek Rasowych (Polski Klub Rasowych Świnek Morskich) 13.09 (sobota) i 14.09 (niedziela)
· Wystawa Myszoskoczków (Stowarzyszenie Hodowców Myszoskoczków) 13.09 (sobota) i 14.09 (niedziela)
· Wystawa Ptaków Egzotycznych (Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych „Kolejarz” O/Wrocław oraz Nova Exota)
· Modrzewiowa Osada- zwierzęta gospodarskie: kozy, świnka wietnamska, kucyk (Kuźnia Przygody)
· Dogoterapia- kącik porad terapeutycznych, pokazy
· Przejażdżki na koniach i kucyku (teren przy Iglicy, parkan przed Halą)
· Kącik porad weterynaryjnych i hodowlanych (Cat Club Wrocław)
· Wystawa prac w ramach II Konkursu Fotograficznego „Mój Pupil i Ja”
· Wystawa fotografii „ Świat w moich akwariach” (Aqua Kris)
· Wystawa Bonsai (Akademia Bonsai)
· Wystawa Roślin Owadożernych (Bohemia)
· Wystawa profesjonalnych aranżacji ogrodowych (Szkółki i Gospodarstwa Ogrodnicze)
· Kiermasz Ogrodniczy (na zewnątrz Hali)
KONKURSY:
- I Konkurs na Najciekawsze Akwarium Targów ZOO-BOTANICA
- II Konkurs Fotograficzny „Mój Pupil i Ja”
- I Konkurs na Najsympatyczniejszego Chomika
- Produkt Przyjazny Królikom
- VII Konkurs na Najsympatyczniejszego Kota i Psa Nierasowego
PIĄTEK 12 września
11:30 – 12:00– Wykład: „Wymagania weterynaryjne przy przemieszczaniu w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym oraz zasady identyfikacji tych zwierząt” ( Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, lek. wet. Grzegorz Wall, sala konferencyjna 15)
12:00 – 12:30 – Oficjalne Otwarcie Targów ZOO-BOTANICA 2008 i Wystawy Łowieckiej WROCŁAW 2008 (scena)
12:30 – 13:30 – Pokaz posłuszeństwa oraz Agility (Ośrodek szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, obok sceny)
12:30 – 13:00 - Wykład: „Jak ustrzec się włośnicy?” (lek. wet. Dariusz Rzepka, sala wykładowa 15)
13:00 – 13:30 - Wykład: „Kleszcz: mały pajęczak o dużym potencjale” (lek. wet. Dariusz Rzepka, sala wykładowa 15)
13:30 –14:00 -Odczyt: „Prawne progi i bariery ustawy o ochronie zwierząt i międzynarodowych konwencji. Prawo a rynek zoologiczny” (Stowarzyszenie Pomocy Królikom, sala konferencyjna 15)
14:00 – 15:00 – Pokaz posłuszeństwa oraz obrony psów (Ośrodek szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, obok sceny)
14:00 – 15:00 - Pokazy zakładania Akwarium (Marian Wojtaszek, stoisko AquaKris)
16:00 – 17:00 – Pokaz obrony psów oraz tor sprawnościowy (Ośrodek szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, parkan przed Halą)
SOBOTA 13 września
10:00 – 17:00 – Wystawa Szczurów Rasowych (Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych, stoisko Stowarzyszenia)
10:00 – 17:00 – Wystawa Rasowych Świnek Morskich- zgłoszenia i ocena ( Polski Klub Rasowych Świnek Morskich, stoisko Klubu)
10:00 – 18:00 – Wystawa Myszoskoczków- zgłoszenia i ocena (Hodowla Hopex, stoisko Hodowli)
10:00 – 18:00 – Wystawa Myszy Rasowych- zgłoszenia i ocena ( Polish Mouse Club, stoisko Klubu)
10:30 – 11:00 - Wykład: „Płaszczki Słodkowodne z Ameryki Południowej - Potamotrygon spp.” (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, sala wykładowa 15)
10:30 – 12:00 - Pokazy szkolenia psów pasterskich (Związek Kynologiczny w Polsce o/Wrocław, parkan przed Halą)
11:00 – 12:00 – Pokaz posłuszeństwa oraz Agility (Ośrodek szkolenia psów Tatar -Czerniejewski, parkan przed Halą)
12:00 – 13:00- Pokazy Agility (Związek Kynologiczny w Polsce o/Wrocław, parkan przed Halą)
12:30 – 13:00 – Wykład: „O zachowaniach psów- właściwa ocena psiej mowy ciała” (Krzysztof Tatar, scena)
12:30 – 13:30 – Konkurs na najsympatyczniejszego Chomika- zgłoszenia i rozstrzygnięcie (obok sceny)
13:00 – 14:00 – Pokaz posłuszeństwa oraz Agality i sztuczki z psami (Ośrodek szkolenia psów Tatar - Czerniejewski, obok sceny)
14:30 – 15:00 – Wykład: „Metody hodowli i selekcji krewetek Crystal Red” (Michał Paczkowski, sala wykładowa 15)
14:30 – 15:00 – Wybór najsympatyczniejszego kota nierasowego – zgłoszenia i prezentacje (scena)
15:00 – 15:30 – Wykład: „Podwodne Ogrody- sposób aranżacji i dobór gatunków roślin” (Piotr Baszucki, sala konferencyjna 15)
15:00 – 15:15 – Wybór najsympatyczniejszego kota nierasowego – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (scena)
15:00 – 16:00 – Pokaz obrony psów oraz Agility (Ośrodek szkolenia psów Tatar -Czerniejewski, parkan przed Halą)
NIEDZIELA 14 września
10:00 – 14:00 - Wystawa Owczarka Staroniemieckiego Długowłosego (Klub Owczarka Staroniemieckiego Długowłosego, parkan przed Halą)
10:00 – 17:00 – Prezentacje Szczurów Rasowych (Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych, stoisko Stowarzyszenia)
10:00 – 17:00 – Wystawa Rasowych Świnek Morskich- wyniki i prezentacje ( Polski Klub Rasowych Świnek Morskich, stoisko Klubu)
10:00 – 18:00 – Wystawa Myszoskoczków- wyniki i prezentacje (Hodowla Hopex, stoisko Hodowli)
10:00 – 18:00 – Wystawa Myszy Rasowych- wyniki i prezentacje ( Polish Mouse Club, stoisko Klubu)
11:00 – 11:30 – Wykład: „O szczurkach rasowych” (Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych, scena)
11:00 – 12:00 – Pokaz posłuszeństwa, obrony oraz Agility psów (Ośrodek szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, parkan przed halą)
11:30 – 12:00 – Wykład: „Animaloterapia- co to jest?” ( Marta Czerwieńska, Fundacja Dogtor, scena)
12:00 – 12:30 – Pokaz z udziałem Psa Przewodnika (Fundacja Labrador, scena)
13:00 - 13:30 – Wykład: „Historia Psa Przewodnika” (Fundacja Labrador, stoisko)
13:00 – 14:00 – Pokaz posłuszeństwa oraz Agility psów (Ośrodek szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, obok sceny)
14:00 – 14:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursach organizowanych w trakcie targów oraz rozdanie nagród dla wystawców (scena)
14:30 – 15:00 – Wykład: „Akwarium morskie – fakty i mity o zakładaniu i prowadzeniu” (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, sala wykładowa 15)
14:30 –15:00 – Wybór najsympatyczniejszego psa nierasowego – zgłoszenia i prezentacja (scena)
15:00 – 15:15 – Wybór najsympatyczniejszego psa nierasowego – ogłoszenie wyników (scena)
15:00 –16:00 – Pokaz posłuszeństwa i obrony psów oraz tor sprawnościowy (Ośrodek Szkolenia psów Tatar- Czerniejewski, parkan przed Halą)